DOPRAVA nad 70 EUR ZADARMO

Stavitelia v živočíšnej ríši

Neohodnotené
14,90 €
Skladom (1 ks)
Možnosti doručenia

Živočíchy sú v architektúre majstri! V tomto atlase nájdete ich najskvostnejšie výtvory.

Detailné informácie

Podrobný popis

Živočíchy sú v architektúre majstri! V tomto atlase nájdete ich najskvostnejšie výtvory.

Človeka odjakživa fascinovala príroda a jej zákonitosti. Odnepamäti skúmal vlastnosti a správanie živočíchov aj ich monumentálne stavby. Živočíšna ríša je nevyčerpateľným zdrojom poznatkov, ktoré možno využiť v praxi. V tomto atlase nájdete ich najskvostnejšie výtvory, navštívite nadzemné aj podzemné stavby, spoznáte obydlia na vode i pod ňou, objavíte skromné domčeky a malé skrýše, ale aj veľké sídliská, prenosné úkryty či dočasné príbytky. Medzi množstvom príkladov nechýba hniezdo krajčírika ušité z listov, hniezdo salangány bielobruchej vytvorené zo slín, hniezdna kopa tabona hnedého, špajza tesárika dubového, obrovská stavba družníka vrabcovitého, besiedka záhradkára bezchochlatého, papierové hniezdo ôs, mosty a plte bojových mravcov, pasce pavúkov, prístrešky lariev potočníka, hniezda včiel, čmeľov, termitov a iného hmyzu, rozľahlé nory rýpošov lysých, jamky a valy lezcov obojživelných, hrady bobrov, tunely krtov a všeličo iné.

Kniha uvádza množstvo zaujímavých príkladov z najrôznejších kútov sveta, v skutočnosti však za pozoruhodnými zvieracími stavbami a obydliami vôbec netreba chodiť ďaleko – stačí sa vybrať do lesa.

Pripomíname, že počas prechádzky lesom nesmieme zabudnúť, že sme na návšteve. Správajme sa úctivo, nezahadzujme odpadky, nič nelámme ani netrhajme a nerušme lesných obyvateľov.

Pre čitateľov od 7 rokov

Napísala a ilustrovala Emilia Dziubaková.

Z anglického originálu preložil Ladislav Holiš.

Vyd. značka: Stonožka
Počet strán: 64
Väzba: Knihy viazané

Rozmer: 286 x 346 x 10 mm
Hmotnosť: 891 g

 

Dodatočné parametre

Kategória: Knihy pre deti
Vek: vek od 7 rokov

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: