DOPRAVA nad 70 EUR ZADARMO

#MÔJDEŇ: Dada, mama Dorotky a našej BubliKnižnice

bubliLove Dada je naša najčerstvejšia posila. Zosobňuje to, kam som chcela Bubliboom posunúť – premeniť jeho časť na knižné kráľovstvo pre dobrodruhov a dobrodružky, pre najmenších čitateľov a čitateľky aj pre tých, ktorí si už príbehy čítajú sami. Dada je knižná recenzentka, instablogerka a, samozrejme, jedna z tvárí a šikovných rúk v kamennom obchodíku, ktorá trpezlivo poradí, vysvetlí, nasmeruje aj pokecá. Aké sú jej dni, bez čoho si ich nevie predstaviť a čo ju najviac nabije energiou, aj o tom nám porozprávala v jej časti nášho seriálu #MÔJDEŇ. 

Dada, si ranné vtáča alebo nočná sova?
Asi z každého rožku trošku. Niekedy si ráno rada privstanem, aby som si užila to ticho, kým vstanú ostatní členovia rodiny a niekedy na to ticho čakám až do večera,  keď všetci zaspia. :-) Pokiaľ ma baví nejaká kniha, seriál alebo si sadnem k recenziám a mám nápady, dokážem byť hore dlho do noci a potom mi nerobí ani problém vstať skoro ráno. Čiže som taký obojživelník. 

dada-bubliboom1

Čo potrebuješ na to, aby si ráno odišla spokojná z domu?
Keď nad tým tak premýšľam, jediné, aby som ráno odišla spokojná z domu je, aby ranné chystanie prebehlo v kľude. Nemám rada hektické rána, nerada meškám, všade som radšej aj o 10 minút skôr a tak isto je to aj u nás doma. Radšej si vždy privstanem, dám svoju rannú rutinu, zobudím Dorotku a muža, popri príprave raňajok sa mi okolo nôh už obšmieta náš pes Ozzy, hygiena, obliekanie , pusa a objatie a ide sa z domu. Ešte do ruksaku aktuálnu knihu, ktorú čítam a môžem s úsmevom vykročiť do nového dňa. Rýchle raňajky pred prácou s priateľmi a pracovný deň môže začať.

dada-bubliboom2

 Aký je z tvojho pohľadu ideálny BubliZákazník?
Taký, ktorý sa k nám zas a znova vracia. Práve z takého cítiť radosť a spokojnosť, že našiel to, čo potreboval a je otvorený ďalšiemu skúmaniu toho, čo mu s radosťou a láskou poradíme. Bubliboom vnímam ako prostredie nekonečnej kreativity a fantázie a každému jednému zákazníkovi sa snažím vybrať  hračku, kreatívnu sadu, či knižku presne podľa prianí a požiadaviek. Špeciálne miesto majú u mňa samozrejme zákazníci, ktorých kroky smerujú rovno k našej Bubliknižnici. Tam som najviac doma. Takým mojím veľkým snom je možno raz mať malé detské kníhkupectvo na rohu ulice – viete, také ako mala Meg Ryan vo filme Láska cez internet, no zatiaľ si taký malý sen plním vďaka Katke v Bubliboome, kde mi umožnila plne sa angažovať v tejto sfére a mohla som tak preniesť moju lásku ku detským knihám intenzívnejšie do mojej práce.

dada-bubliboom3

Ako si najlepšie oddýchneš po pracovnom dni?
Po tom, ako sa pozdravím s kolegyňami a zatvoria sa za mnou dvere Bubli, nasledujú ešte nejaké vybavovačky v meste – káva, nákupy a domov, vybehám nášho Ozzyho a kmitám do škôlky za Dorotkou. Milujem tie jej rozžiarené oči, keď pre ňu prídem, zrazu zo mňa opadnú všetky negatíva, ktoré som počas dňa zažila. Mám rôzne spôsoby oddychu. Milujem beh, je to pre mňa forma meditácie, keď som iba ja, hudba v ušiach a vítr ve vlasech :)) Keďže máme psa a ja mám rada doma poriadok, oddýchnem si napríklad aj pri vysávaní. Keby som bola veľká influencerka, určite by som chcela spolupracovať s výrobcami vysávačov (smiech). Večer si rada oddýchnem pri dobrej knihe, v tichu, vo svojom kresielku ponorená do príbehu. A potom už len spánok a naberanie nových síl do ďalšieho pracovného dňa.

dada-bubliboom5

Ako najradšej tráviš víkendy ?
My doma milujeme pomalé víkendové rána. Pokiaľ nemáme naplánované výlety, radi si dlhšie všetci pospíme. Od pondelka do piatku môj budíček zvoní 5:45, tak som rada, že ho cez sobotu a nedeľu nemusím zapínať. V týždni sa veľmi nestíhame najesť spolu, preto si to cez víkend vždy vynahrádzame. Rozprávky na gauči ešte v pyžame, pri krupicovej kaši plánujeme, ako bude vyzerať náš deň. Všetci traja milujeme prírodu a tam aj veľmi často trávime naše víkendy. Nájdete nás na prechádzkach so psom za domom v blízkom lesoparku, no radi objavujeme aj nové miesta po našom krásnom Slovensku.

dada-bubliboom4

Cez leto chatovačky, turistika, bicykel, dovolenka pri mori, grilovačky, posedenia s priateľmi, cez zimu zas lyže, snowboard, hory. Proste kdekoľvek, hlavne, že spolu:)

dada-bubliboom6

Dadu nájdete na instagrame ako @dotkine_knizky a @dadine_knihy