DOPRAVA nad 70 EUR ZADARMO

Lula, Saša a Veronika: Tri štýlové mamy, s ktorými sa chcete kamošiť

bubliLove Štýlové mamas, akčné kamky a fakt inšpiratívne ženy. Chceli sme to stihnúť dať von ešte v apríli, aj sme sa dohodli, že to zosumarizujeme na koncerte Billyho Barmana, ale veď viete ako, ten život tak letí a už je pekne a taaak. Dnes to teda nebude MôjDeň, ale NášDeň. Priestor na našom blogu dostali Veronika Cvinčeková, Saša Čurajová a Lula Heidlerová, tri kamarátky a naše kamarátky, s ktorými by ste sa chceli kamošiť aj vy. A ak ich ešte nepoznáte, tak po tomto rozhovore určite budete chcieť. 

Zima/leto?

Lula: Zima, zima, zima... jednoznačne, milujem zasneženú krajinu, mrazivý vzduch a lyžovanie. Leto je tiež fajn, vtedy musíme byť ešte viac aktívnejší...haha

Saša: Mám úplne jasno! Aj zima, aj leto, aj jar, aj jeseň. Milujem príjemné zmeny! 

Veronika: Zima. Je ľahké mať rád leto, ale ak si zamiluješ zimu, je to výhra. 

1

Pizza/zmrzlina?

Lula: Bezlepková pizza! 

Saša: Pizza. 

Veronika: Pizza. Na tú mám druhý žalúdok.

10

Hory/oceán? 

Lula: Oceán s horami!

Saša: Hory, ale musela som porozmýšlať. 

Veronika: Hory. Nie som úplne vodný živočích. Koluje legenda, že raz som sa na letnej dovolenke ani raz nekúpala v mori.

11


Billy Barman/Para? 

Lula: To sa nedá vybrať jedno, obe sú moje srdcovky. A songy, ktoré poslednú dobu vydávajú sú veľmi silné.

Saša: Fuuu, asi Para. Hoci sme sa pred pár dňami všetky stretli na koncerte Billyho Barmana, že? 

Veronika: Čože? Oboje. 

 

12

Espresso/cappuccino? 

Lula: Flat white s mandľovým mliekom z Mundo. 

Saša: Cappuccino. 

Veronika: Ja som medzi - lungo s mliekom.

2


Kniha/kino? 

Lula: Marvellovky v kine a knihy od Absyntu, akurát na mňa čaká na nočnom stolíku 100 pod nulou.

Saša: Kino!

Veronika: Knihy milujem, kino neznášam.

3

Pivo/víno? 

Lula: Pivo v zime na svahu a v lete vínko pri ohni.

Saša: Víno. 

Veronika: Dobré víno.

4

Kde ste sa spoznali? 

Lula: Poznáme sa dlho, od strednej školy sme o sebe vedeli, chodili sme všetky na Gympel Hlinská +- 1 ročník, vtedy sme boli každá v iných partiách... Kde tu sme na seba narazili v meste. Neskôr nás so Saškou intenzívnejšie spojil thajský box (tomu je už vyše 10r.) a s Nikou intenzita nabrala s príchodom našich potomkov, nakoľko nám super matchli naše hobby, športy, plány ale aj názory na čokoľvek. Vytvorili sme si super bublinu. Na počiatku bola WA skupinka (spolu s Katkou Čerešne) s názvom Jasle poradňa (to hovorí za všetko) – decká idú teraz do školy, názov nezmeníme... dúfam, že keď budeme seniorky, tak sa budeme na tej skupinke dobre zabávať.

6

Ako dlho sa poznáte?

Saša: Ak by sme to datovali presne, tak od tej spomínanej strednej školy sa nejako evidujeme. Vždy som tieto baby chcela spoznať bližšie, lebo vyzerali byť strašne cool. S Lulou nás napokon spojil thajský box, s Veronikou naše tehotenstvo a odvtedy sme nerozlučné a naše deti tiež. 

7

A ako často ste spolu? 

Veronika: Záleží od obdobia. V zime niekoľkokrát do týždňa, v lete sa niekedy celý mesiac nestretneme. Od jesene do jari majú naše deti spoločné krúžky, počas ktorých my chodíme behať, skialpovať alebo jednoducho na kávu. V lete to je časovo náročnejšie, ale snažíme sa aspoň párkrát vybehnúť do parku na divadlo, na koncert, na túru a v úplne ideálnom prípade dať spoločný kemping. Najlepšie na tom je, že aj keď sa nevidíme týždne, hneď sa na seba “napojíme”, akoby sme boli spolu naposledy včera. 

9

Viete sa pohádať? Na čom sa určite nezhodnete? 

Lula: Asi tak naozaj sme sa nikdy nepohádali, tam nie je dôvod... cieľ je väčšinou jasný, ísť spolu čosi zažiť a byť si oporou… Napr. naučili sme sa, že keď veci nejdú plánu, je to vlastne dobre a začali sme to doslova mať radi… proste stáva sa nám, že ideme na Jahňaci štít a ocitneme sa v Belianskych Tatrách, lebo sme boli v našich rozhovoroch a jedna o druhej si myslela, že sleduje značky :-D

Saša: Nehádame sa, vieme prijať odlišný názor a oceniť pohľad z druhej strany. Ani som neprišla na to, na čom sa určite nezhodneme… 

Veronika: Nepamätám si takúto situáciu. Nad druhou otázkou som rozmýšľala intenzívne pár dní, ale neprišla som na nič zásadné. Sú to skôr len nejaké drobnosti, ako napríklad pomer cukornatosti vo víne :D 

5

Čo vás ráno najlepšie naštartuje?

Lula: Káva, káva, káva a môj syn. 

Saša: Keď vstanem skoro a všade je ešte ticho. Dať si pol hodinku jogu, vodu, kávu, zobudiť dieťa :) 

Veronika: Myšlienka na dobrý program dňa. Keď sa na niečo teším, vibruje to vo mne od rána. V bežný (pracovný) deň to je, samozrejme, káva, dobré raňajky, prípadne nejaký šport. S babami si občas ideme dať niekde spoločné raňajky a to mám rada. A úplne najradšej pred dobrým programom dňa, napr. pred túrou alebo výletom :D 

8

Ideálny víkend je… 

Lula: V horách! Najviac ideálny s rodinou niekde camperom.

Saša: Výlet aj leháro s rodinou a priateľmi. 

Veronika:  Bohatý na zážitky. Ja som asi zberateľ zážitkov, rôznej veľkosti a intenzity. Milujem víkend strávený v prírode, ktorý končí opekačkou s rodinou a priateľmi. Takisto ako doobedie v záhrade a večer na kultúre v meste. Ja som úplný obojživelník, potrebujem oboje. Na druhej strane, občas poteší aj upršaný lenivý víkend, kedy si sadnem k nejakej kreatívnej aktivite, upečiem koláč a zašijem všetky deravé ponožky. 

A čo vaši partneri a deti, kamošia sa spolu, sú parťáci?

Lula: Deti sú parťáci, so vším všudy... Vedia sa povadiť, niečo spolu vyparatiť a tiež sa podržať keď treba. Máme spoločne prejdené hory, vysokohorské chaty, odlyžované kopce... Ja dúfam, že nám to vydrží (malým, aj veľkým) strašne dlho a budeme vedieť spoločne vychutnávať život a svet

Saša: Decká sú parťáci už z bruška :) 

Veronika: Áno, ako Saša vraví, sú parťáci od malička. Každé je úplne iné a je zábavné sledovať, ako sa rokmi profilujú a obohacujú sa. Naši partneri sa stretávajú výnimočne, ale vždy si majú čo pri pivku povedať.

Aká bola vaša najobľúbenejšia hračka v detstve?

Lula: Sama som z toho prekvapená, ale normálne to bola klasická barbina, ktorá väčšinou skončila ostrihaná :-D

Saša: Pecka bol Barbie dom! Potom si pamätám, že som mala rada také tie kašičky a polievočky z byliniek, piesku a vody. A prašiak, viete, čo to je? Ale aj gumu, céčka… A skvelé bolo, keď sa za bytovkou urobilo ľadové klzisko. 

Veronika: “Akože foťák” a kreslenie – pastelkami na papier a kriedami na chodník. 

Čo ste si naposledy kúpili v Bubliboome?

Lula: Myslím, že to bol darček pre neterku, isto niečo praktické a pekné. Pre Matiho tam mám rada tie srandy na chytanie a pozorovanie chrobákov. 

Saša: Ako správna matka som išla kúpiť niečo dcérke a kúpila som jej… a viac ako sebe! Ja som si však zaobstarala trblietkavý balzam na pery. 

Veronika: Detské gumáky a ako správna žena v detskom obchode - lak na nechty pre seba :D