DOPRAVA ZADARMO NAD 70 EUR

#MÔJDEŇ: Zuzka, mama Emy, Ely, Eliáša a Epiky

bubliLove Ďalší dielik našej novej série o vašich a našich dňoch, o nás, mamách, ženách, aktívnych v biznise, mamách na "plný úväzok", mamách inšpiratívnych a hľadajúcich inšpiráciu patrí Zuzke Chudíkovej. Mama troch detí, marketingová vizionárka telom aj dušou, stvoriteľka Epiky, štýlovej kaviarne na Studničkách a žena, ktorá vás pri každom stretnutí zasype pozitívnou energiou. Aké sú jej dni? 

Rána v našej rodine sú veľmi živé a veselé. Asi ako naše celkové fungovanie. V pracovný týždeň vstávame o pol 7, deň začínam kávou a prečítaním si Whatsapp správy na telefóne. Rodinnné ráno pokračuje chystaním raňajok pre deti. Zvyčajne 07:15 zistím, že začíname nestíhať a zrýchlujeme tempo. Nachystám deťom oblečenie, snažím sa medzi tým jednou rukou urobiť človeka zo seba a obliekam Eliáška. Manžel vstáva prvý a ide na 06:30 do posilky a už po dohode a ďalších povinnostiach, ktoré máme, si ráno rozdelíme kto roznesie deti. Eliáško ostáva so mnou alebo ide raz až dvakrát do týždňa k starým rodičom. Vtedy sa snažím rozplánovať si všetky pracovné stretká.  

6

Po ranných povinnostiach prichádzam zvyčajne o 08:00 do kaviarne, preverím, či je všetko v poriadku. Prejdeme si nejaké operatívne veci, ktoré máme. Ak je rozplánovaný nejaký catering, event alebo nastal nejaký problém, riešim. Kaviarenske ráno začínam flat-white s karamelom, polllitrom freshu a ak stíham, našimi epickými raňajkami. V tomto čase si vychutávam atmošku podniku, prácu nášho zohratého tímu a vždy si rada pokecám so zákazníkmi, ktorých poznám alebo sú našimi pravidelnými hosťami. Potom otváram PC a odpisujem na e-maily, vypracovávam ponuky alebo riešim administratívu. Tú zvyčajne odkladám na koniec, lebo uprednostňujem a mám radšej všetky ostatné aktivity. 

1

Okolo 10:00 sa presúvam buď na "vybavovačky do mesta" alebo mám porady v B10. Keď si všetko vybavím, tak je čas obeda, kedy sa presúvam zvyčajne s Eliáškom domov, ohrejem alebo uvarím obed a ukladám ho spať. Niekedy prichádza domov na obed aj Braňo. Vtedy si vieme najlepšie pokecať práve my dvaja. Poobede sa snažím dať dokopy domácnosť, lebo naozaj z každého kúta cítiť, že je nás 5. :-) Medzičasom ťuknem do telefónu, kde máme v skupinách rozdebatené nejaké pracovné témy a snažím sa reagovať tak, aby žiadny úkon nestál na mojom neodpísaní. 

3

Okolo 15:00 začnem vyzdvihovať dievčatá zo škôlky a školy a ideme na krúžky, hrať sa k nám do parku alebo domov. Staršiu dcéru máme prváčku, tak pred krúžkami sa snažím stihnúť si s ňou napísať domáce úlohy, lebo domov prichádzame až po 18:00 a po celom dni už máme obe toho dosť. :-)

5

Doma sa všetci stretávame okolo 18:00 a ten večerný čas je najlepším stmeľovačom domácej atmosféry. Uvaríme si večeru, alebo ideme do mesta, ale snažíme sa najesť všetci spolu. Okúpeme alebo osprchujeme deti a okolo 20:00 ich ukladáme na spánok. Ja uspávam dievčatá v ich izbe a manžel ide uspať Eliáša. To je ten čas, kedy si zdieľame všetky zážitky, radosti aj krivdičky z celého dňa. Smejeme sa, rozprávame a stískame. Keď mám náročný deň, vždy si predstavím túto našu večernú bublinku. Kedy telefón, stres a povinnosti ostávajú pred prahom detskej izby. Keď dievčatá zaspia, prechádzam v rýchlosti byt a idem ku chalanom. S Braňom si zhrnieme naše dni a zaspávame pred 22:00. 

8

Víkend milujem či neznášam?

Víkendy milujem! Tým, že sme s manželom obaja pracovne vyťažený, tak máme dohodu, že víkendy patria nám a našej rodine. Väčšinou balíme kufre v piatok poobede a odchádzame niekam na víkend. Vždy oslovíme obe strany starých rodičov alebo súrodencov, či sa nechcú pridať. Keď sa nám podarí zlanáriť celú rodinu, tak sú to najlepšie zážitky, nielen pre nás, ale aj pre deti. Všetci máme rovnaké koníčky, milujeme cykloturistiku, turistiku a prírodu. K tejto vášni k prírode vedieme aj deti. Milujú chodiť na huby, oberať jablká alebo zbierať bylinky. Počas leta cestujeme často k nášmu "slovenskému moru" do Chorvátska, kde máme svoje obľúbené miesta a kamošov.  

Naše dni sú veselé, občas chaotické, ale sú naše. :-)